Na niebie słoneczko już jasno świeci, w Akademii Malucha Wiosny szukają dzieci
Mali akademicy wyruszyli w poszukiwaniu Pani Wiosny. Oczywiści udało się ją odnaleźć. Obiecała nam dużo słoneczka.
Mali akademicy wyruszyli w poszukiwaniu Pani Wiosny. Oczywiści udało się ją odnaleźć. Obiecała nam dużo słoneczka.
Podczas wycieczki do Lubańskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji mali akademicy mogli pogłębić swoja wiedzę na temat roli wody, jednocześnie ucząc się w jaki sposób oszczędzać i chronić jej czystość.
"Marzanno, Marzanno, ty zimowa Panno. Dziś Cię utopimy, bo nie chcemy zimy".
Starszaki wybrały się na wycieczkę do Urzędu Miasta, aby zapoznać się w pracą urzędnika.
„Dzień Kobiet! Dzień Kobiet! Niech każdy się dowie, że dzisiaj święto dziewczynek. Uśmiechy są dla nich, zabawa i taniec, piosenka z serca popłynie”.
Nie tak dawno gościliśmy w naszym przedszkolu mobilne planetarium. Dzieci mogły poczuć się jak mali odkrywcy poznając tajemnice skrywane w kosmosie oraz sprawdzić, co znajduje się na dnie oceanu.
„W karnawale, w karnawale dzieci bawią się wspaniale. W karnawale każdy chce tańczyć, śpiewać, bawić się."
„Teatr to magia. Tu wszystko jest możliwe” W dniu 20 marca 2023r. aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia na scenie Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu zaprezentowali najmłodszym uczniom lubańskich szkół spektakl ,,Jak Rumcajs Cypiska uratował”.
14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto. Datę wybrano nieprzypadkowo – w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14 , co stanowi jej przybliżoną wartość. Liczba π lub ludolfina , to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy. Święto Liczby Pi po raz pierwszy świętowano 14 marca 1988 roku w San Francisco w jednym z pierwszych centrów naukowych Eksploratorium.
Tym razem uczniowie lubańskiej „Jedynki” wzięli udział w eliminacjach szkolnych VI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych” 2023. Forma konkursu upamiętnia pierwszą, smutną rocznicę masowej deportacji obywateli polskich na Sybir (1940 r.), dlatego przesłuchania miały na celu krzewienie wśród młodego pokolenia wiedzy historycznej i postaw patriotycznych, uwrażliwienie na piękno języka polskiego oraz kultywowanie pamięci o losach wszystkich zesłanych.