Samorząd Województwa Dolnośląskiego stworzył program, który będzie wspierał utalentowanych Dolnoślązaków, w ramach Dolnośląskiego Programu Wspierania Talentów. W budżecie Województwa Dolnośląskiego na realizację zadania zostały zabezpieczone środki w wysokości 100 000 zł.
Zabawy dla dzieci nie muszą być szczególnie skomplikowane, aby maluchy przyjemnie spędziły czas. Przykładem tego jest tor przeszkód, który poprawia koordynację ruchową i wzmacnia pewność siebie dziecka, które raczkuje i zaczyna chodzić.
Praca plastyczna, która kształci wyobraźnię i zdolności myślenia a przede wszystkim daje satysfakcję z pozytywnie wykonanego zadania.
Hula hop nie służy tylko do kręcenia ale również do zrobienia wiosennego witrażu. Dzieci na dworze zbierały kwiatki, liście, szyszki oraz gałązki i przyklejały na przezroczystą taśmę , która była przyklejona na hula hop. Dzieci uczyły się współpracy, skupienia i kreatywności. Wiosenny witraż wyszedł piękny.
Zabawa w procesie dydaktycznym jest wykorzystywana w wielu metodach aktywizujących, a podczas lekcji języka polskiego można sięgnąć po plastikowe klocki jako atrakcyjny środek dydaktyczny. Tym razem uczniowie klas 5b i 5c pracowali metodą nauczania twórczego myślenia, a więc Lego Logos. Zajęcia, podczas których piątoklasiści analizowali i syntezowali treści, rozwijali kreatywność oraz kształcili umiejętność pracy zespołowej, pokazały, jak wyjątkowych konstruktorów mamy w naszej szkole. Uczniowie wykreowali zaś świat przedstawiony omawianej lektury pt. „Tajemniczy ogród” autorstwa F. H. Burnett.