Pomysł zabawy w procesie dydaktycznym jest znany od dawna i praktykowany przy wielu metodach aktywizujących. Uczniowie klasy 5a podczas lekcji języka polskiego pracowali niestandardową metodą nauczania kreatywności, a więc Lego Logos.
W 2. połowie kwietnia odbyła się wspaniała wycieczka klas: 5a i 6c (wraz z opiekunami: p. Katarzyną Zając, p. Bożeną Giżycką, p. Benitą Jakiel oraz p. Aleksandrą Janik) do Jeleniej Góry. Podczas niej zwiedziliśmy Interaktywne Centrum Edukacji Przeciwpożarowej, gdzie dowiedzieliśmy się, jak ważne jest bezpieczeństwo w domu, na ulicy oraz na łonie przyrody.
Właśnie zakończył się powiatowy projekt edukacyjny „Poliglota w krainie języków” dla uczniów szkół podstawowych, którego organizatorem był Zespół PCE w Lubaniu. Od listopada 2022 do kwietnia br. wzięli w nim udział uczniowie klas I-VI z języków: angielskiego oraz niemieckiego. W ciągu sześciu miesięcy mieli do wykonania po 3 zadania o różnej skali trudności w każdej grupie wiekowej.
Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru we Wrocławiu, we współpracy z Ośrodkiem „Pamięć i Przyszłość” oraz Związkiem Sybiraków Oddział Wrocław, po raz szósty było organizatorem Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych”. Jego finał odbył się 19 kwietnia we Wrocławiu.
„Lalka”, „Wesele”, a może „Dziady”? – zastanawiali się absolwenci szkół ponadpodstawowych, przystępujący dziś do egzaminu maturalnego z języka polskiego.
Ćwiczenia oddechowe kształtują prawidłowy tor oddechowy dziecka - Nabieramy powietrze nosem i wydychamy ustami. W kubeczku robimy niewielki otwór, następnie wtykamy w niego słomkę i nakładamy rękawiczkę. Zadaniem dziecka jest dmuchać tak aby rękawiczka się uniosła i pojawiła się kurka. Zabawa sprawiła niesamowitą frajdę dzieciom.
Praca plastyczna, która kształci wyobraźnię i zdolności myślenia przede wszystkim daje satysfakcję z pozytywnie wykonanego zadania. Pracę można podziwiać na wystawie w szatni żłobkowej.