Piłka nożna chłopców
Czwórka w turnieju piłki nożnej
We wtorek, 19 września, w lubańskiej Jedynce odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W szranki o głosy koleżanek i kolegów stanęło troje kandydatów z kl. 7a: Aurelia Łyp, Paweł Kiełdanowicz oraz Maja Sałandyk. To nie były żadne przelewki, a prawdziwa kampania w naszej szkole. Plakaty, programy wyborcze i wiele obietnic do spełnienia. Nasza młodzież mogła także zagłosować na specjalnych kartach oraz poczuć się – wreszcie – jak dorośli, wybierając swojego kandydata.
Józef Ulma, Wiktoria Ulma i ich dzieci: Stanisława (8 lat), Barbara (6 lat), Władysław (5 lat), Franciszek (4 lata), Antoni (3 lata), Marysia ( 1,5 roku) oraz siódme dziecko (nienarodzone) zostali zamordowani przez Niemców za ukrywanie Żydów 24 marca 1944 roku.
Początek historii Międzynarodowego Dnia Kropki miał miejsce w 2003 r., kiedy to do amerykańskich księgarni trafiła książka pt. „Kropka”.
Stypendium jest jedną z form wyróżnienia uczniów odznaczających się wybitnymi osiągnięciami. Każdego roku do Burmistrza Miasta Lubań wpływają wnioski o przyznanie takiego stypendium. Wszystkie one prezentują sylwetki uczniów, którzy mogą pochwalić się znakomitymi wynikami w różnorodnych dziedzinach edukacji, niejednokrotnie także sukcesami na szeroką skalę – wojewódzką, ogólnopolską czy nawet międzynarodową.
W dniu 14 września uczeń naszej szkoły uczestniczył w uroczystej gali laureatów 7. edycji konkursu „List do Taty”. Na tę okoliczność Adam Ossowski z kl. 5c wraz ze swoim tatą i senatorem naszego okręgu – Panem Rafałem Ślusarzem udał się aż do Warszawy. Warto przypomnieć, iż uczeń lubańskiej Jedynki jako laureat etapu okręgowego znalazł się w grupie 36 laureatów eliminacji ogólnopolskich(wszystkich prac było prawie 2,5 tys. z 450 szkół).
15 września klasy I-III obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze lekcje wypełnione były kolorowymi kropkami.
Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do projektu Cogito i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego pod nazwą ,, Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego".
,,Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej lekturą 12. odsłony Narodowego Czytania.